Skjebnetid og framtidstro
Program

Kommunalkonferansen 2024

Programmet oppdateres fortløpende
Med forbehold om endringer

Onsdag 5. juni

9:30

Registrering

No items found.

11:00

Åpning

Musikalsk åpning ved
"Kristine blir rapper"
"Kristine blir rapper"
Musikalsk åpning ved
Åpning ved konferansier
Tone Foss Aspevoll
Tone Foss Aspevoll
, daglig leder i Agenda Rådgivning
Åpning ved konferansier
, daglig leder i Agenda Rådgivning
Åpningssamtale
Åpningssamtale

11:15

Åpningsinnledning

Raymond Johansen
Raymond Johansen
, generalsekretær i Norsk Folkehjelp
, generalsekretær i Norsk Folkehjelp

11:35

Samtale

Jan Egeland
Jan Egeland
, generalsekretær Flyktninghjelpen
, generalsekretær Flyktninghjelpen
Fredrik Græsvik
Fredrik Græsvik
, journalist og forfatter
, journalist og forfatter
Lene Vågslid
Lene Vågslid
, leder for kommunal- og forvaltningskomiteen på Stortinget (Ap)
, leder for kommunal- og forvaltningskomiteen på Stortinget (Ap)

11:55

Klima og prislappen for norsk natur

Innledning ved
Kristin Halvorsen
Kristin Halvorsen
, direktør ved CICERO Senter for klimaforskning
Innledning ved
, direktør ved CICERO Senter for klimaforskning
Samtale:
Samtale:
Jørgen Randers
Jørgen Randers
, professor emeritus i klimastrategi ved Handelshøyskolen BI
, professor emeritus i klimastrategi ved Handelshøyskolen BI
Andreas Bjelland Eriksen
Andreas Bjelland Eriksen
, klima- og miljøminister (Ap)
, klima- og miljøminister (Ap)

12:30

Er vi forberedt? Samfunnsikkerhet og beredskap

Hilde Bøhn
Hilde Bøhn
, seksjonssjef for seksjon for Totalforsvar, DSB
, seksjonssjef for seksjon for Totalforsvar, DSB
Helge Eide
Helge Eide
områdedirektør Samfunn, velferd og demokrati i KS
områdedirektør Samfunn, velferd og demokrati i KS
Cecilie Agnalt
Cecilie Agnalt
, ordfører i Skiptvedt kommune (Ap)
, ordfører i Skiptvedt kommune (Ap)

12:50

Bevegelse

Monica Aschim
Monica Aschim
, naprapat
, naprapat

13:00

Lunsj

No items found.

14:00

Parallellseminarer

Deltakerne velger ett
Deltakerne velger ett
Seminar 1: Forebygging barn og unge
Seminar 1: Forebygging barn og unge
Seminar 2: Kunstig Intelligens: Venn eller fiende?
Seminar 2: Kunstig Intelligens: Venn eller fiende?
Seminar 3: Kunstig Intelligens i praksis og utdanning
Seminar 3: Kunstig Intelligens i praksis og utdanning

15:30

Pause

No items found.

16:00

Musikalsk innslag

Kaja Gunnufsen
Kaja Gunnufsen

16:10

Innledning

Eirik Solheim
Eirik Solheim
, teknologirådgiver, medieprodusent og journalist
, teknologirådgiver, medieprodusent og journalist

16:25

Kunstig intelligens og fremtidens arbeidsliv

Siv Fjellkårstad
Siv Fjellkårstad
, prosjektleder Helsedirektoratet
, prosjektleder Helsedirektoratet

16:45

Aldring og livsglede

Ingebrigt Steen Jensen og Ivar Dyrhaug
Ingebrigt Steen Jensen og Ivar Dyrhaug

17:05

Appell

Yonatan Shapira
Yonatan Shapira
, israelsk-jødisk avhopper fra det israelske militæret og Palestina-aktivist
, israelsk-jødisk avhopper fra det israelske militæret og Palestina-aktivist

17:15

Programslutt

No items found.

19:00

Aperitiff

No items found.

19:30

Festmiddag

Kjøkemester:
Hans Ole Rian
Hans Ole Rian
, forbundsleder i Creo
Kjøkemester:
, forbundsleder i Creo
Musikalsk innslag:
Oslo Fagottkor
Oslo Fagottkor
Musikalsk innslag:

Torsdag 6. juni

8:30

Kaffe, te og frukt

No items found.

8:45

Utdrag fra Peter Pan

Elever ved Lillestrøm Kulturskole
Elever ved Lillestrøm Kulturskole

9:00

God morgen

ved konferansier
Tone Foss Aspevoll
Tone Foss Aspevoll
ved konferansier

9:05

Hilsningstale

Peggy Hessen Følsvik
Peggy Hessen Følsvik
, LO-leder
, LO-leder

9:15

Likeverdige muligheter til livskvalitet og samfunnsdeltakelse

Ottar Ness
Ottar Ness
, professor NTNU
, professor NTNU

9:35

Sosiale forskjeller og økonomisk uro

Mímir Kristjánsson
Mímir Kristjánsson
, stortingspolitiker Rødt
, stortingspolitiker Rødt
Berit Hafsmo
Berit Hafsmo
, kjent fra podkasten "Skitbyen" på NRK radio
, kjent fra podkasten "Skitbyen" på NRK radio
Oliver Lovrenski
Oliver Lovrenski
, forfatter
, forfatter

10:00

Kommunalministerens tale

Erling Sande
Erling Sande
, kommunal- og distriktsminister (Sp)
, kommunal- og distriktsminister (Sp)

10:15

Pause

No items found.

10:30

Forebyggende innsats mot drop-out i skolen

Sindre Lysø
Sindre Lysø
, statssekretær (Ap)
, statssekretær (Ap)

10:45

Klar - ferdig - forebygging!

Mette Nord
Mette Nord
, forbundsleder i Fagforbundet
, forbundsleder i Fagforbundet
Mette Johnsen Walker
Mette Johnsen Walker
, forbundsleder i Skolenes landsforbund
, forbundsleder i Skolenes landsforbund
Hans Ole Rian
Hans Ole Rian
, forbundsleder i Creo
, forbundsleder i Creo
Marianne Solberg
Marianne Solberg
, forbundsleder Fellesorganisasjonen (FO)
, forbundsleder Fellesorganisasjonen (FO)
Geir Ove Kulseth
Geir Ove Kulseth
, forbundsleder EL og IT Forbundet
, forbundsleder EL og IT Forbundet

11:05

Humoristisk innslag

Ken André Ottesen (@badesken)
Ken André Ottesen (@badesken)

11:20

Pause

No items found.

11:50

Partilederdebatt

Guri Melby
Guri Melby
, partileder Venstre
, partileder Venstre
Marie Sneve Martinussen
Marie Sneve Martinussen
, partileder Rødt
, partileder Rødt
Kirsti Bergstø
Kirsti Bergstø
, partileder SV
, partileder SV
Ida Lindtveit Røse
Ida Lindtveit Røse
, 2. nestleder KrF
, 2. nestleder KrF
Arild Hermstad
Arild Hermstad
, partileder MDG
, partileder MDG

11:51

Partilederdebatt del 2

Terje Søviknes
Terje Søviknes
, 2.nestleder FrP
, 2.nestleder FrP
Tonje Brenna
Tonje Brenna
, nestleder i Ap
, nestleder i Ap

12:50

Musikalsk avslutning

Lea Angelica Grazulyte
Lea Angelica Grazulyte

13:00

Lunsj

No items found.

14:00

Konferanseslutt

No items found.

Jubileumskonferanse - 30 år

Kommunalkonferansen 2024 avholdes 5. - 6. juni 2024
på Quality Airport Hotel Gardermoen